Të paktën 31 persona kanë humbur jetën pasi një autobus doli nga rruga dhe shpërtheu në flakë në Republikën e Kongos.

Autobusi i cili po udhëtonte nga Lufu në i ishte drejtuar kryeqytetit kur nodhi aksidenti fatkeq.

“Të paktën 31 njerëz kanë vdekur deri më tani, dhe 18 njerëz janë të plagosur. Shoferi humbi kontrollin dhe autobusi mori zjarr”, tha një ministri Steve Mbikayi.

Sipas ministrit, disa nga pasagjerët po transportonin edhe karburant, duke përkeqësuar kështu zjarrin. Mbikayi i tha CNN se të plagosurit janë duke marrë trajtim në një spital afër vendit të përplasjes.

Top Channel