Reshjet e shiut gjatë natës kanë sjellë sërish përmbytje në zonën e Kurbinit.

Siç mund ta shihni në foto, pasojat kanë qenë shkatërruese. Ndërkohë me dhjetëra hektarë tokë dhe shumë banesa janë të rrethuara nga uji.

Përroi që kalon përmes qytetit ka dalë sërish nga shtrati duke përmbytur pjesën më të madhe të qytetit. Problematike situata paraqitet në fshatin Gjorem dhe Sanxhak.

Ju kujtojmë se një situatë e ngjashme ndodhi edhe fundin e shtatorit.

  Përmbytjet në Kurbin/ Uji futet në katet e para të banesave dhe bizneseve (VIDEO)

Top Channel