Holanda ka mposhtur Irlandën me rezultatin 3-1, një ndeshje që në letër ishte shumë e lehtë, por rezultoi e kundërta.

Në minutën e 75-të do të shënohej goli i parë i takimit, dhe ishin miqtë ata që kaluan në epërsi.

Pas vetëm 5 minutash Memphis Depay barazon rezultatin në 1-1.

Në fund të takimit kur gjithçka u mendua se do përfundonte në barazim, Holanda shënon dy gola me anë të Luuk De Jong në fillim dhe më pas sërish Depay.

Rezultatet e ndeshjeve të natës së sotme:

Top Channel