Shfaqet premierë filmi “Gjyshja”, një dramë shqiptare, me regji të Eduart Grishaj

08/10/2019 12:50

Filmi me metrazh të shkurtër ‘Gjyshja’ e regjsorit Eduart Grishaj u shfaq premierë të hënën në mbrëmje. Filmi ‘Gjyshja’ me një kast aktorësh të njohur si: Ema Andrea, Çun Lajçi, Rita Gjeka dhe Enxhi Cuku në rolin kryesor.

Regjisori i njohur nga puna e tij në emision ‘Dua të të bëj të lumtur’ në Top Channel vjen me filmin e tij të parë. Subjekti i filmit është një histori e vërtetë, një dramë shqiptare dhe regjisori me aktorët protagonistë synojnë nominimet në festivale.

Top Channel