Abrashi ndal Dortmundin dhe ngjitet në krye, Bayern surprizohet në shtëpi

05/10/2019 17:36

Janë luajtur pasditen e sotme disa ndeshje të javës së shtatë të Bungesligës Gjermane, dhe kemi pasur disa rezultate surprizuese.

Freiburg i Amir Abrashit luajti kundër Dortmundit dhe arriti që të marrë një barazim vetëm në mintat e fundit të takimit, pas autogolit të shënuar nga Akanji.

Mesfushori i Kombëtares u aktivizua për 75 minuta dhe u zëvendësua teksa ndeshja ishte 1-1.

Freiburg momentalisht është në kuotën e 14 pikë, po aq saç kanë: Bayern Munchen, Leverkusen, Leipzig.

Ndërsa surpriza më e madhe ishte humbje e bavarezëve në shtëpi kundër Hoffenheim në shifrat 1-2.

Bundesligën gjermane mund ta ndiqni në platformën Digitalb.

Top Channel