Video/ Protesta antiqeveritare, vriten 7 persona, plagosen qindra të tjerë

03/10/2019 07:05

Bagdati, kryeqyteti i Irakut është në shtet rrethim pasi hyri në ditën e dytë të protestave masive antiqeveritare.

Masat e forta policore do të qëndrojnë në fuqi deri në një vendim të dytë. Protetstat antiqeveritare fillaun për shkak të mungesës së punës, shërbimeve të dobëta dhe korrupsionit të përshkallëzuar.

Nga dhuna policore kanë mbetur të vdekur 7 protestues, si dhe janë plagosur qindra të tjerë.

Platformat e mediave sociale dhe aksesi në internet janë bllokuar në disa zona.

Top Channel