Manchester United nuk po kalon as pak në formë të mirë dhe ka hedhur sytë që tani nga merkato e janarit, ku po kërkon që të përforcohet.

Sipas mediave të huaja dy prioritetet e ‘Red Devils’ janë Mario Mandzukic dhe Callum Ëillson i Bournemouth.

Mandzukic po kalon një periudhë shumë të vështirë tek Juventus ku lojtari ka shprehur dëshirën për tu larguar në janar.

Kosto e dy lojtarëve mund të shkojë deri në 60 milion euro.

Top Channel