Vendi ynë sot do të mbizotërohet vranësira të denduar ku në pjesën e parë të ditës do të sjellin reshje të dendura shiu. Pasdite reshjet do të dobësohen.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të kenë një rënie të ndejshme ku do variojnë: në zonat malore nga 09ºC deri në 17ºC, në zonat e ulëta nga 17ºC në 23 ºC dhe në zonat bregdetare nga 19ºC në 24ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 deri në 6 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje pothuajse në të gjithë territorin.

Temperaturat do të kenë një rënie të ndejshme variojnë: në zonat malore nga 08ºC deri në 20ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 23ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të botës:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel