Foto/ Rrëzohet aeroplani i Luftës së Dytë Botërore, 7 të vdekur

03/10/2019 07:50

Një aeroplan bombardues i Luftës së Dytë Botërore është rrëzuar duke shkkatuar vdekjen e 7 personave.

Aeroplani i rallë model B-17 u rrëzua në një aeroport në shtetin amerikan të Connecticut.

Në bord ndodheshin 13 persona në total, ku 6 anëtarë të bordit sipas mediave të huaja kanë shpëtuar.

Avioni ishte i regjistruar si avion civil dhe nuk po fluturohej nga ushtria amerikane, thonë zyrtarët e aviacionit.

Ekspertët thonë se rreth 10 aeroplanët B-17 janë ende në gjendje pune dhe fluturojnë në qiejt e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel