Video/ Nuk u larguan nga rruga, kamioni shtyp disa protestues

16/08/2019 06:34

Një kamion është futur në mes të një turme protestuesish të clët po protestonin në një qendër ndalimi të ICE (Imigracionit dhe Doganave) në Rhode Island të Shteteve të BAshkuara të Amerikës.

Kamioni siç duket edhe nga pamjet ka plagosur disa nga protestuesit që ishin te ulur në rrugë dhe refuzuan të largoheshin nga rruga.

Demonstruesit po protestonin kundër trajtimit të migrantëve në paraburgim të ICE.

Ju ftojmë të shikoni pamjet:

Top Channel