Wolves ka nënshkruar me Milan për transferimin e sulmuesit Patrick Cutrone për shifrën e 16 milion euro.

21 vjeçari ka shënuar 27 gola në 90 ndeshje me Milanin që ne debutimin e tij që e bëri në vitin 2017. Cutrone bëri debutimin edhe me Kombëtaren e Italisë në mars të 2018.

“Jam shumë i lumtur dhe dua që të jap makimumin tim. Klubi më dontë dhe tani më është dhënë mundësia të luaj në Premier League për Wolves e cila është një gjë fantastike”.

Cutrone ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare me ekipin anglez.

Top Channel