Studentja e shkencave vetëvritet, përdorur njohuritë e saj në kërkimet e niveleve toksike

26/07/2019 13:46

Studente në Universitetin e Shkencave, 24 vjeç, ka humbur jetën nga një mbidozë vdekjeprurëse të kafeinës, pasi përdori njohuritë e saj për të hulumtuar në fushën e niveleve toksik.

Sophia Benning kishte kaluar një periudhë të gjatë depresioni dhe është gjendur e vdekur në një nga dhomat e studentëve të Universitetet Salford, Angli, në muajin mars të vitit të shkuar.

Në shënimin e saj të fundit para se të ndërronte jetë ajo shkruan: “ unë jam lodhur duke dhënë një buzëqeshje të rreme, kur në të vërtetë jam emocionalisht duke vdekur”.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel