Është rritur numri i viktimave në Japoni pas zjarrit të rënë në një studio të animuar në Kjoto.

Numri i viktimave ka shkuar në 33 dhe dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar. Mediat lokale citojnë policinë që thotë, se një person kishte hyrë në studio mëngjesin e të enjtes. I dyshuari, një 41 vjeçar, kishte hedhur naftë dhe më pas i kish vënë flakën.

Disa persona ende mungojnë në apel. I dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në spital me lëndime.

Top Channel