Video/ Qyteti përfshihet nga flakët, rreth 80 familje evakuohen

17/07/2019 01:21

Një zjarr masiv ka përfshirë disa lagje në qytetin e Iquitos në Peru.

Flakët që ranë në Iquitos shikohet nga të dyja anët e një rruge në qytet në lumin e sipërm të Amazonës, ndërsa zjarrfikësit dhe banorët vendas luftuan me për ti shuar ato.

Mediat lokale vlerësojnë se 80 familje janë prekur edhe pse autoritetet akoma nuk kanë konfirmuar nëse ka të lënduar.

Ju ftojmë të shikoni videon:

Top Channel