Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë shifra të tjera të përditësuara për votimin deri në këto momente.

Zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxha tha se deri tani procesi ka vijuar normalisht dhe se pjesëmarrja deri në orën 15:00 ka qenë 15.5%, pra kur kanë ngelur ende edhe 4 orë nga orari zyrtar i votimit. Në total kanë votuar 546 388 zgjedhës, Tirana me numrin më të madh të votuesve.

Nr Bashkia Nr.Votuesve
1 Mal.Madhe 4600
2 Shkoder 8720
3 Vau Dejes 4012
4 Puke 2709
5 Fushe Arrez 1959
6 Tropoje 2405
7 Has 2888
8 Kukes 6900
9 Lezhe 9441
10 Mirdite 4350
11 Kurbin 5014
12 Mat 6810
13 Klos 3020
14 Bulqize 5000
15 Diber 10083
16 Kruje 13000
17 Durres 24584
18 Shijak 3810
19 Vore 3550
20 Kamez 7412
21 Tirane 117108
22 Kavaje 5140
23 Rrogozhine 4100
24 Peqin 4200
25 Belsh 5208
26 Cerrik 5199
27 Elbasan 27466
28 Gramsh 7446
29 Librazhd 8501
30 Prrenjas 5769
31 Lushnje 21746
32 Divjake 9796
33 Fier 30440
34 Patos 6906
35 Roskovec 6319
36 Mallakaster 5753
37 Ura Vajgurore 5100
38 Kucove 7200
39 Berat 11300
40 Poliçan 3800
41 Skrapar 2976
42 Pogradec 11265
43 Maliq 9770
44 Pustec 1692
45 Devoll 5435
46 Korce 13500
47 Kolonje 3950
48 Permet 3654
49 Kelcyre 2100
50 Memaliaj 3400
51 Tepelene 3632
52 Gjirokaster 7230
53 Libohove 980
54 Dropull 2109
55 Vlore 23899
56 Selenice 4550
57 Himare 3160
58 Delvine 1869
59 Sarande 6280
60 Finiq 3315
61 Konispol 2852

Totali = 546382

Ne % = 15.5%

Top Channel