Edhe pse procesi i votimit në të gjithë Shqipërinë ka përfunduar prej 1 ore, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka bërë ende publike shifrën e pjesëmarrjes në rang vendi. Raportimi i fundit ka qenë në orën 15:00, ku pjesëmarrja ishte në 15.5%.

  30 qershori/ Rezultatet e para nga bashkitë kryesore

Por gazetari i Top Channel, Denis Tahiri, i cili ndodhet prej mëngjesit në ambientet e KQZ-së, duke iu referuar burimeve, raporton se pjesëmarrja në votime në të gjithë Shqipërinë, deri në orën 18:00, ka qenë 19.4%.

Shifra zyrtare pritet të konfirmohet nga KQZ, ndërkohë që nga PD dhe LSI kanë nisur akuzat e para ndaj mazhorancës për mbushje fiktive të kutive të votimit.

  Lazarati vendos rekordin për pjesëmarrjen më të ulët në votime

  Mbyllet votimi te ‘Vasil Shanto’ në kryeqytet, në bastionin e PS pjesëmarrja në 26.7%

FOTO GALERI
1/3

Top Channel