Një aksident ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të Patokut në aksin Laç-Fushë-Krujë , ku dy automjete janë përplasur, një smart dhe një kamion.

Si pasojë ka humbur jetën 26-vjeçarja Sonila Gurra nga Tirana.

Lezhë/Informacion paraprak

Në autostraden Fushë-Krujë-Laç,pranë një karburanti ,mjeti tip Smart me drejtuese shtetasen S.G.,26 vjeçe, banuese në Tiranë,ka humbur kontrollin duke goditur nga pas mjetin tip kamion me drejtues shtetasin E.D.

Si pasojë ka mbetur e demtuar drejtuesja e mjetit Smart shtetasja S.G.,cila është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë ku më pas ka ndërruar jetë

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel