Një shpërthim në setin e filmit të ri “James Bond”, në studiot “Pinewood”, ka lënduar një pjesëtar të ekuipazhit dhe ka dëmtuar skenën.

Shpërthimi i dëmtoi ambientet jashtë studios së famshme të “007”-s, në Buckinghamshire ku po filmohet seria. Askush nga ata që punonin brenda në studio nuk është lënduar, por një pjesëtar i stafit jashtë ka pësuar lëndime të lehta.

E përditshmja “The Sun” shkruante se një shpërthim i trefishtë kishte ndodhur, pasi një skenë shkoi keq.

E gjithë kjo vjen pasi ylli i “James Bond”, Daniel Craig u lëndua muajin e kaluar ndërsa po xhironin në Xhamajka, çka e nënshtroi aktorin 51-vjeçar ndaj një operacioni të lehtë në kyç, që kërkonte dy javë rehabilitim. Filmi i 25-të i serisë “Bond” do të jetë i pesti i Craig në rolin e “007”-s.

Fituesi i çmimit “Oscar”, Rami Malek do të luajë në rolin negativ në filmin e shumëpritur, që do të përcjellë zyrtarisht Craig pas 13 vitesh si “James Bond”. Po ashtu kthehen Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Naomie Harris dhe Jeffrey Wright.

Prodhimi i filmit është shtyrë në mënyrë të përsëritur, për shkak të mospajtimeve me “skript”-in, çka ka bërë që të zëvendësohej regjisori Danny Boyle me Cary Fukunagan, në shtator. Filmi pritet të dalë në kinema në SHBA, Britani dhe Francë më 8 prill të vitit 2020.

Top Channel