Baywatch mbush 30 vjeç, cilët janë rojet e plazhit që bënë për vete një gjeneratë (Foto)

24/04/2019 00:22

Plazhe të mbushura plot, shpëtimtarë heronj, roje plazhi muskulorë dhe por edhe super seksi, zënë skenat kryesore të “Baywatch”.

Seriali televiziv që mbajti të mbërthyer pas ekranit një gjeneratë të tërë, mbush 30 vjeç, pasi pikërisht më 23 prill 1989 u transmetua për herë të parë episodi debutues.

Pamela Anderson, Carmen Electra e David Hasselhoff u bënë shumë shpejt heronj televizivë, ndërsa seriali erdhi për 10 vite me radhë, duke sjellë miliona dollarë arkëtime.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel