Erjon Braçe mesazh kreut demokrat: Lul, Tirana është plot me turistë, s’ka vend për ty!

22/04/2019 17:13

Pak orë, pasi u mësua se protesta e radhës e opozitës do të mbahet më 11 maj në orën 18:30, ka ardhur reagimi i zv.kryeministrit Erion Braçe.

Teksa ka publikuar tre foto të disa grupeve të turistëve që huaj, që kanë mbërritur në Shqipëri, Braçe i bën thirrje kryedemokratit Basha të largohet.

Zv.kryeministri akuzon kreun demokrat se është pasuruar gjatë kohës që ka qenë në pushtet, ndërsa falë sistemit ia doli që të ndalojë edhe gjykimin.

Ndaj ai i kërkon Bashës që të mos dalë më kundër njerëzve rë zakonshëm dhe ekonomisë së tyre për hir të pushtetit personal.

Statusi i Erjon Braçes

Abuzove sa deshe, u pasurove,
u hetove,
bere cmos dhe gjykimin ndalove!
Kete Sistem kemi!
Tani boll kunder njerezve te zakonshem,
ekonomise se tyre, thjesht,
sepse ke tmerr nga renia e Sistemit!
Mos ju prek ekonomine or qyq!

Do dhunosh serish ti or qyq?!
Nuk ka vend!
TIRANAESHTEPLOT!
NUK KA VEND PER TY!
Shihe!
Ne nje minute te vetme, #SOT,
tamam ne Bulevard,
mes selise se Qeverise e Kuvendit,
jane tre grupe te medha turistesh!
LERE TIRANEN TE JETOJE!
Boll e sulmove!
Boll i demtove njerezit!
Boll e sulmove ekonomine e tyre!
Ti i ke bere parate e tua,
hem si hollandez e hem si pushtetar!
Abuzove sa deshe, u pasurove,
u hetove,
bere cmos dhe gjykimin ndalove!
Kete Sistem kemi!
Tani boll kunder njerezve te zakonshem,
ekonomise se tyre, thjesht,
sepse ke tmerr nga renia e Sistemit!
Mos ju prek ekonomine or qyq!
Tutori yt e beri dhe u pervelua!
Zini mend nje here te vetme!

Top Channel