10 fakte të pabesueshme që nuk i keni ditur kurrë për princeshë Dianën

12/04/2019 18:37

Më 1 korrik princesha e popullit, Diana do të mbushte 56 vjeç.

Këtu, janë disa sekrete mbretërore rreth Dianës, Princeshës së Uellsit.

FOTO GALERI
1/10
Ajo ishte e dashuruar pas baletit. Kur ishte fëmijë Diana Spencer studioi balet dhe ëndërronte të merrte pjesë në Baletin Mbretëror. Për fat të keq, gjatësia e saj i prishi punë. Por pasioni i saj mbeti edhe pasi u martua me Princin Çarl në 1981. Ajo ishte e njohur për bujarinë e saj në mbështetjen e Baletit Kombëtar. Në vitin 1985, ajo habiti audiencën, duke përfshirë edhe familjen mbretërore, me një shfaqje tre-minutëshe bashkëkohore me shokun e saj dhe ish-Drejtorin Mbretëror të Baletit, Wayne Sleep.

Top Channel