Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku.

Xhim Taunsend, nga Qendra për Siguri të Re Amerikane, thotë se arma më e fuqishme e aleancës është bashkimi.

Megjithatë, NATO duhet të jetë e përgatitur, teksa Rusia vazhdon të modernizojë ushtrinë me predha hipersonike dhe sisteme të tjera.

Më poshtë janë armët më të fuqishme që NATO ka tani kundër Rusisë.

FOTO GALERI
2/10
Eurofighter Typhoons janë avionë luftarakë me role të shumëfishta, të dizenjuar nga vende të ndryshme europiane, si Britania, Gjermania, Italia dhe Spanja. Franca u largua nga projekti i përbashkët dhe ndërtoi avionin e vet Dassault Rafale.

Top Channel