Futbolli rus është tronditur, pasi fantazisti 18-vjeçar i skuadrës së të rinjve të Lokomotivës së Moskës u zhduk dhe u vra në mënyrë misterioze.

Ka qenë vetë klubi rus, që nëpërmjet një postimi në Twitter njoftoi javën e kaluar se Alaksey Lomakin ishte zhdukur, ndërsa në një postim të dytë sot, njoftoi se djaloshi është vrarë.

Lokomotiva e Moskës u shprehu ngushëllimet familjarëve, ndërsa tha se hetuesit po punojnë për zbardhjen e dinamikës së ngjarjes së rëndë.

Top Channel