Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.

Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave të garave në vitet ’50.

Ferrari Monza do të jetë e disponueshme me një ose dy sedilje. Gjithashtu, nuk do të ketë “çati”, në mënyrë që klienti të ketë ndjesinë sikur është brenda një makine Formule 1.

Marka e famshme italiane ka njoftuar se do të prodhohen 500 njësi nga ky model dhe çdo Monza do të kushtojë rreth 1,3 milionë euro.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel