Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend, ritheksoi se “vetëm SPAK-u dhe BKH-ja e bëjnë vetting-un në politikë”.

“Propozimi i Lulzim Bashës është autovetting. Nuk bëhet dot vetting-u i politikës nga vetë politikanët”, deklaroi Balla.

Kreu i grupit të PS-së ftoi gjithashtu kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, që të ndërpriste ato që i quajti “ekspedita turistike nëpër hotele”, duke iu referuar mbledhjeve të opozitës në qytete të ndryshme të vendit.

Top Channel