Një edicion i shkurtër informativ në faqen e web-it, me zhvillimet e deritanishme në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Për më tepër ndiqni videon:

AKSIDENT NË RRUGËN E RINASIT, 6 TË PLAGOSUR
6 persona mbetën të plagosur mëngjesin e sotëm në rrugën e Rinasit si pasojë e një aksidenti ku u përfshinë 3 makina. Njëra prej pasagjereve, një 23-vjeçare ndodhet në gjendje të rëndë nën kujdesin e mjekëve.

GJERMANIA PRO ANËTARËSIMIT, POR…
Gjermania është pro hapjes se negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë por me kushte. Partitë e koalicionit qeverisës kërkojnë që të mos jepet një datë për anëtarësimin pa përfunduar negociatat.

DONALD TRUMP: KOREJA E VERIUT MBETET KËRCËNIM
Pavarësisht samitit të Singaporit dhe përfundimeve pozitive të tij, Donald Trump shprehet se Koreja e Veriut mbetet një kërcënim madhor për SHBA dhe zgjati me 1 vit “emergjencën kombëtare” që përfshin sanksione ekonomike.

GOLI I SHAQIRIT PRITET ME FESTË
Në Gjilan, vendlindjen e Xherdan Shaqirit, goli i fitores ndaj Serbisë u prit me festë të madhe. Të shumtë ishin edhe shqiptarët që festuan nëpër rrugët e Zvicrës.

BOTËRORI “RUSI 2018”
Luhen sot të tjera ndeshje për botërorin. Në orën 14.00, Belgjika luan me Tunizinë, në 17.00 Koreja e Jugut përballet me Meksikën dhe ditën e mbyll Gjermani – Suedi në orën 20.00.

Top Channel