Një edicion i shkurtër informativ në faqen e web-it, me zhvillimet e deritanishme në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Për më tepër ndiqni videon:

NGA 1 VIT BURG PËR DOSHI-BAMI-FRROKU
Prokuroria kerkon nga nje vit burg per deputetin tom doshi, durim bamin i hetuar si vrases me pagese dhe ish deputetin mark frroku të akuzuar per kallzim te rreme. Në fund do jete gjykata qe do vendose.

MINISTRIA: NUK KA PLANE PËR KAMP EMIGRANTËSH
Minstria e brendshme ka reaguar ne lidhje me deklarën e zv ministrit Julian Hodaj per rrjetin gjerman ZDF mbi një rest hipotetik emergjence dhe hapjen e kampeve për emigrantët duke cilësuar se nuk ka asnjë plan konkret në lidhje me këtë hap.

PARLAMENTI MAQEDONAS VOTON MARRËVESHJEN
Pamvaresisht protestave, parlamenti në Shkup e votoi marreveshjen me greqine të cilët më herët e votuan edhe grekët. Maqedonia emërtohet, Maqedonia e Veriut.

STOLTENBERG: BISEDIMET NISIN MË 11 KORRIK
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se bisedimet e aëtarësimit të Maqedonisë në aleancën veri atlantike nisin që në saminitn e rradhës që mbahet në datat 11,12 korrik.

RONALDO NUK ZHGËNJEN
Cristiano Ronaldo i ka dhuruar një tjetër trepikësh skuadrës portugeze në ndeshjen kundër Marokut, që përfundoi pak minuta më parë. Goli i vetëm i saj u shënua në minutën e 5-të.

Top Channel