Çdo shenjë e zodiakut ka karakteristikat e veta që reflektohen edhe në zgjedhjet kulinare.

Ka nga ata që duan tiramisu, të tjerë që duan një tortë si dhe nga ata preferojnë pasta të thjeshta.

Ëmbëlsirat, tortat, biskotat dhe çokollatat janë kënaqësi të vogla që të gjithë ia lejojmë vetes, madje edhe kur përpiqemi të qëndrojmë në formë.

Edhe pse të gjithë kanë shijet e tyre, në varësi nga shenja e tyre zodiakale, do të kenë dallime thelbësore në zgjedhjen e ushqimeve të ëmbla.

Le të zbulojmë se cilat janë ëmbëlsirat e preferuara nga çdo shenjë.

FOTO GALERI
1/12
Dashi - Saint Honoré - Dashi është i fortë dhe i vrullshëm, e reja dhe bollëku janë dy elementë të rëndësishëm të personalitetit të tij dhe e gjithë kjo reflektohet edhe në zgjedhjen e ëmbëlsirës. Ai e do çokollatën, por në veçanti një Shën Honerè do të jetë e preferuara e tij.

Top Channel