10 golashënuesit më të mirë në Europë

10/04/2018 16:23

Kur po i drejtohemi fundit të këtij sezoni futbollistik, gara për “Këpucën e Artë” në Europë po bëhet gjithnjë dhe më interesante.

Janë të paktën 10 lojtarë, të cilët janë ende në garë për golashënuesin e sezonit.

Vlerësimi për golashënuesin bëhet në bazë të kampionatit ku ai luan. Nëse është pjesa e 5 ligave elitare në Europë, atëherë çdo gol ka vlerën e dy pikëve. Me 1.5 pikë vlerësohen 6 ligat e tjera, ndërsa me 1 pikë, kampionatet më inferiore.

Në fotogaleri gjeni listën me 10 lojtarët që janë në garë për këtë trofe europian.

FOTO GALERI
1/10
7- Suarez ka shënuar 22 gola këtë sezon në La Liga, duke grumbulluar 44 pikë

Top Channel