Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter ka goditur Afganistanin, në një zonë përkrah kufirit me Pakistanin.

Afganistanin, në një zonë përkrah kufirit me Pakistanin.
Të paktën kështu bëjnë të ditur të dhënat e fundit të US Geological Survvey. Lëkundje janë raportuar deri në Kabul dhe është ndjerë në mjaft qytete të tjera të rajonit, përfshi Islamabadin, Delhi, Lahore, Kashmir etj.

Është ende herët për të folur për dëme në njerëz.

Top Channel