Fëmijët me sëmundje të rënda shndërrohen në superheronj (Foto)

26/12/2017 16:42

Disa fëmijë që vuajnë nga sëmundje të rënda janë shndërruar në superheronj falë një fotografi 32-vjeçar.

Josh Rossi, ka realizuar disa fotografi të mrekullueshme të 6 fëmijëve të moshës 2-9 vjeç, të cilët i ka transformuar në personazhe të Justice League me ndihmën e kostumeve dhe efekteve speciale.

Fotografi amerikan ka thënë për “Daily Mail”: “Kur erdhën për të bërë setin, nuk ishin në humor. Por, sapo veshën kostumet e superheronjve, nisën të qeshnin dhe u zbavitën shumë. Unë dua të fotografoj superheronjtë e vërtetë, ata fëmijë që kanë kancer dhe probleme të vërteta”.

FOTO GALERI
2/13

Top Channel