Dedikim dashurie për Khloe Kardashian

23/12/2017 12:10

Khloe Kardashian ka shuar kureshtjen e fansave të saj përsa i përket shtataznisë.

Bukuroshja 33 vjeçare ka postuar në rrjetin social Instagram një foto me barkun e rrumbullakosur, teksa ka bërë edhe një dedikim për fëmijën dhe partnerin e saj, lojtarin 26 vjeçar, Tristan Thompson.

Në foton e postuar Khloe shkruan: “Ëndrra ime më e madhe u realizua! Ne do të kemi një fëmijë. Kjo ishte ëndrra ime prej kohësh, por Zoti kishte një plan për gjithçka. Ai e dinte se çfarë po bënte. Unë thjesht i besova dhe u tregova u duruar. Nuk mund ta besoj që dashuria jonë krijoi një jetë. Tristan, faleminderit që më dashuron. Faleminderit që më trajton si një princeshë. Faleminderit që më bërë mama.”

Pas këtij dedikimi të Khloe Kardashian ka ardhur edhe përgjigja e të dashurit të saj, i cili ka komentuar në foton e postuar nga bukuroshja duke shkruar: “Dashuria ime, faleminderit që më lejove të bëhem pjesë e udhëtimit tënd dhe që më lejove të hyj në jetën tëndë atë natë në hotel. Një nga momentet më të bukura të jetës sime. Jam i lumtur që e nisa këtë rrugëtim me ty dhe që po krijojmë një engjëll sjellë nga Zoti lart. E falenderoj çdo ditë që na bëri bashkë. Të dua kaq shumë dhe shpresoj që engjëlli ynë ta ndiejë dashurinë që kemi për njëri-tjetrin, shpresoj ta dijë që mami dhe babi do ta duan përjetësisht dhe pa kushte, amin.”

Pavarësisht lajmeve të publikuara në media për shtatazninë e 33 vjeçares, çifti Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson, nuk kishin konfirmuar asgjë.

Çifti janë të lidhur së bashku prej më shumë se një viti.

My greatest dream realized! We are having a baby! I had been waiting and wondering but God had a plan all along. He knew what He was doing. I simply had to trust in Him and be patient. I still at times can't believe that our love created life! Tristan, thank you for loving me the way that you do! Thank you for treating me like a Queen! Thank you for making me feel beautiful at all stages! Tristan, most of all, Thank you for making me a MOMMY!!! You have made this experience even more magical than I could have envisioned! I will never forget how wonderful you've been to me during this time! Thank you for making me so happy my love! Thank you to everyone for the love and positive vibes! I know we've been keeping this quiet but we wanted to enjoy this between our family and close friends as long as we could privately. To enjoy our first precious moments just us ❤️ Thank you all for understanding. I am so thankful, excited, nervous, eager, overjoyed and scared all in one! But it's the best bundle of feelings I've ever felt in my life! ❤️❤️❤️

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Top Channel