Real në Abu Dhabi, gratë e futbollistëve në xhami

13/12/2017 13:15

Ndërsa futbollistët e Real Madrid ndodhen në Abu Dhabi për gjysmëfinalen e Botërorit për klube, gratë e tyre e kanë shfrytëzuar këtë kohë për të vizituar qytetin, traditat e tij dhe zakonet.

Disa prej tyre nuk kanë ngurruar të postojnë në rrjetet sociale fotot gjatë vizitës në xhaminë e Sheikh Zayed.

Pikërisht Clarice Alves, bashkëshortja e Marcelos, Andrea Salas, bashkëshortja e Keylos Navas, si edhe Adrian Puzeco e Theo Hernadez kanë postuar fotot me hixhab në kokë.

Top Channel