E sjellin nga Italia për prostitucion, e huaja denoncon tutorët

05/09/2017 00:00

Një 23-vjeçare e huaj me banim në Itali është trafikuar drejt Shqipërisë me qëllim shfrytëzimin për prostitucion.

Ka qenë vetë vajza që ka bërë kallzim pranë policisë së Tiranës se 3 shtetas e kanë trafikuar nga Italia për qëllime kriminale.

Mbi ktë rast policia e kryeqytetase ka vënë në pranga shtetasin Bardhok Prenga, 46 vjeç si dhe ka shpallur në kërkim dy bashkëpunëtorë të tij.

Top Channel