Vrau për prerjen e një peme, 35 vite burg autorit

07/06/2017 00:00

Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtor për vrasje kushëririt të tij dhe plagosjen e një tjetri shtetasin Qamil Çelhaka.

Çelhaka akuzohej se në fillim të dhjetorit të vitit 2016, në fshatin Cikallesh të rrethit të Kavajës është përleshur me sende të forta me Fatmir Çelhakën dhe Ylson Isufin.

Si pasojë e kësaj përleshjeje, ka gjetur vdekjen Fatmir Çelhaka dhe ka mbetur i plagosur Ylson Isufi.

Nga hetimi i Prokurorisë është provuar se ngjarja ka nisur për motive banale për shkak të prerjes së një peme.

Top Channel