Basha: Të vendosur për të ndërtuar një republikë të re

22/03/2017 00:00

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, përmes një statusi në rrjetet sociale ka komentuar 22 marsin, data e Ditës së Lirisë.

“Si sot 25 vjet më parë, shqiptarët votuan për ardhjen në pushtet të PD, pas 50 vitesh komunizëm. Jemi ende të vendosur për të luftuar për zgjedhje të lira dhe për të ndërtuar një republikë të re”, ka thënë Basha në profilin e tij në Twitter.

Aktualisht Basha po zhvillon një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara, ku, siç ka njoftuar, në takimet e parashikuara do të ngrejë çështjen e zgjedhjeve të kërcënuara sipas tij nga ndikimi i krimit.

Top Channel