Gjirokastër, digjet shtëpia, shpëton e moshuara

29/12/2016 00:00

Një e moshuar në fshatin Saraqinisht në Gjirokastër i ka shpëtuar zjarrit që ra në banesën ku jetonte e vetme.

84-vjeçarja O.Dh ka marrë plagë  në trup dhe është dërguar për në spitalin Gjirokastër, ku  ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shkak i rënies së zjarrit dyshohet të jetë shkëndijë flake e dalë nga oxhaku.

Top Channel