Deputetja e VV, Albulena Haxhiu refuzon Prokurorinë

01/11/2015 17:30

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu nuk do t’u përgjigjet thirrjeve të Prokurorisë për rastin e saj në Kuvendin e Kosovës.

Ajo kritikon Prokurorinë se po i jep prioritet arrestimit të deputetëve që protestuan në Kuvend kundër “Zajednicës” së Serbisë dhe faljes së 9000 hektarëve të Malit të Zi.

“Më lejoni ta sqaroj përfundimisht se unë nuk do t’i përgjigjem këtyre thirrjeve politike të prokurorisë për biseda informative” shkruan deputetja e VV-së në “Facebook”.

Top Channel