Djokoviç dhe Williams, një vallëzim mbreti dhe mbretëreshe

15/07/2015 00:00

Triumfi i ri për Serena Williams në Wimbledon dhe Novak Djokoviç nuk kishte se si të festohej ndryshe. Dy yjet e tenisit kanë kërcyer mjaft bukur në mbrëmjen e nderit ku dhe morën çmimet përkatëse.

Serenës iu desh një orë e 23 minuta për të mposhtur 21-vjeçaren spanjolle Garbine Muguruza, ndërsa Djokoviç mposhti Federer, duke fituar titullin e tij të nëntë të Grand Slam.

FOTO GALERI
1/5
Tenistët kërcyen në mënyrë fantastike në mbrëmjen e nderit

Top Channel