George Clooney… kur ishte 28 vjeç

20/05/2015 00:00

Vite para se të bëhej shumë i famshëm, sidomos së fundmi, me martesën e tij me Amal, 54-vjeçari George Clooney pozonte për fotografin Kevin Wilkes.

Në fotot promocionale të vitit 1989, aktori i Ocean’s Eleven është shumë larg atij të sotmit. Me flokë kaçurrela, me një xhaketë të lirshme dhe me xhinse, si dhe shikimin e mprehtë, fokusuar tek kamera.

Pavarësisht se vendosi të priste flokët, sytë e tij të mëdhenj të errët nuk e humbën shkëlqimin. Këto foto janë bërë pak para se ai të merrte pjesë në dramën jashtëzakonisht të suksesshme mjekësore, Dr. Doug Ross.

Top Channel