Reagon Rama: Problemi, ku i gjetëm ndihmat

18/02/2015 00:00

Kryeministri Edi Rama reagoi në Facebook ndaj deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili paraditen e së mërkurës u shpreh se ndihmat që po i shpërndahen banorëve në zonat e përmbytura janë dhuratë e sipërmarrësve dhe jo e qeverisë.

Rama shkroi: “Problem nuk është më se s’ ka ndihma, por ku i gjetëm ndihmat për të përmbyturit.”

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, Basha kritikoi propagandën qeveritare në shpërndarjen e ndihmave.

Top Channel