Kodheli falenderon pilotët

22/08/2014 00:00

Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka falenderuar pilotët e forcave ajrore, për aksionin e ndërmarr së bashku me Policinë e Shtetit në Shkodër, të cilët rrezikuan dhe jetën, pasi u qëlluan me armë.

“Falenderime dhe mirënjohje pafund për pilotët, nënkolonel Altin Lama, kapiten Ervin Buzi dhe tetar Saimir Balla, të Forcës Ajrore të cilët rrezikuan jetën gjatë aksionit të ndërmarr në mbështetje të Policisë së Shtetit në luftën kundër lëndëve narkotike. Angazhimi ynë për rivendosjen e shtetit ligjor dhe kontrollin mbi territorin do vazhdojë. Pilotët e Forcës Ajrore sot meritojnë mbështetjen e padiskutuar të gjithë opinionit publik për kontributin e dhënë në shërbim të shtetit të tyre”, mbyllet falenderimi i ministres Kodheli.

Top Channel