Kim Kardashian fiton mbi 200 mln USD nga videoloja

15/07/2014 00:00

Videoloja “Kim Kardashian Hollywood” është renditur e treta  në klasifikimin e ITunes si loja më shkarkuar nga Apple Store dhe Google Play. Ylli i reality-t po provon një sukses virtual me prezantimin e lojës më të re.

“Ky projekt ka qenë një eksperiencë e mrekullueshme. Jam shumë e kënaqur që njerëzit po e shijojnë”, tha Kim për E! News. Videoloja “Kim Kardashian Hollywood” është prezantuar më 25 qershor.

“Kam bashkëpunuar vitin e fundit me një kompani fantastike e quajtur Glu Mobile për të krijuar lojën . Kemi punuar në çdo aspekt për dizajnimin e detajeve të lojës  dhe do të vazhdojmë ta pasurojmë me gjëra të reja”, tha Kim Kardashian.  

Loja është bërë shumë popullore dhe ka marrë 5 yje nga përdoruesit. Loja sipas krijuesit të saj Glu Mobile rreth 42% e përdoruesve janë në San Francisko.    

FOTO GALERI
1/4
Kim Kardashian fiton mbi 200 mln USD nga videoloja

Top Channel