Gratë e futbollistëve të Gjermanisë festojnë fitoren

14/07/2014 00:00

Futbollistët e Gjermanisë pas fitimit të trofeut filluan të festonin në stadiumin e Marakanasë, por nuk mund të rrinin pa iu bashkuar festës të dashurat dhe bashkëshortet e tyre, që ishin të pranishme në shkallët e stadiumit.

Të gjitha zbritën në fushë duke përgëzuar partnerët për këtë fitore të madhe në ndeshjen më të rëndësishme të jetës së tyre, ku u kurorëzuan edhe mbretërit e botës në futboll.

Andre Schurrle ishte i lumtur për prezencën e të dashurës së tij, Montana Yorke.

Në fushë edhe Lena Gercke, e dashura e mesfushorit të Real Madridit, Sami Khedira.

E pranishme ishte edhe e dashura e Bastian Schweinsteiger, Sarah Brander.

Një ndër më të lumturat dhe që përjetoi momente shumë të veçanta ishte Ann-Kathrin Brommel, e dashura e shënuesit të golit të fitores për Gjermaninë, Gotze.

FOTO GALERI
1/15
Andre Schurrle me të dashurën e tij Montana Yorke

Top Channel