Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dendura të shiut kanë pushtuar gjithë vendin.

Sipas Sherbimi Meteorologjik Ushtarak, temperaturat, diten e hënë kanë pësuar një ulje me 5 deri në 6 gradë celsius, duke bërë që temperatura mesatare të shkojë në 17 gradë. Edhe neser pritet te kemi nje ulje tjeter me 3 deri ne kater grade celcius, nderkohe qe shirat do te na shoqerojne deri diten e premte.

Meteorologet parashikojne se ne periudha te caktuara te dites do te kete rrebeshe, te shoqeruara me ere te fortë.

Top Channel