Shkodër, plagoset në një pritë 48-vjeçari

21/03/2014 00:00

Një person është plagosur rëndë me armë zjarri me dy plumba në kokë
mbreme rreth mesnate ne periferi të qytetit të Shkodrës ne vendin e
quajtur “Ura e Trenit”.

I plagosuri është shtetasi Ndue Cini 48 vjec dhe njihej si person që merrej me tregtimin e duhanit.

Autorët e këtij atentati i kanë zënë pritë shtetasit Ndue Cini afër banesës dhe në në momentin që ka zbritur nga makina për hapur portën e shtëpisë 48-vjeçari është qëlluar me plumba në kokë nga një distancë e afërt.

I plagosuri ndodhet i shtruar në spitalin rajonal të shkodrës në gjendje tepër kritike për jetën.  

Ndërkohë sipas policisë për momentin ende nuk dihen motivet dhe autorët e kësaj ngjarje, ndërsa hetimet janë përqëndruar në dy pista njera që ka të bëjë me ndonjë koflikt të çastit dhe pista tjetër e hetimit ka të bëjë me biznesin e të plagosurit.

Top Channel