Arrestohen grabitësit para aksionit

21/01/2014 00:00

Policia e Tiranës gjatë një operacioni të koduar “Mesnata”, arrestoi në
flagrance Mikel Koprellen, 24-vjeçar dhe Dedë Korrikun, 19 vjeç, që të
dy lindur dhe banues në Mamurras.

Ata u kapen teksa po pergatitesin qe te grabisnin ne rruget e kryeqyteti me arme. Polica arriti t’u sekuestroje, automatike dhe kapuçat qe donin te kryenin grabitjet. Gjithashtu te dy grabitesit kishin edhe kallepe tritoli me peshë 200 gramë, si dhe nje fishekesh.

Nga komisariati 2 eshte kryer edhe arrestimi i tre personave gjate operacionit “Navigatorët III”. Te tre te arrestuarit dyshohen per vjedhjen e një sërë navigatorësh të mjeteve luksoze në Kryeqytet. Tre hajdutet e makinave luksoze, u arrestuan pas kishin kohë qe ishin nen vezhgimin policor.

Top Channel