Durrës, aksident rrugor, vdes 32-vjeçari

26/11/2013 00:00

Një aksident me pasojë vdekjen e nje 32-vjeçari ka ndodhur mbremjen e së hënës në autostraden Tiranë-Durrës.

Nje automjet qe drejtohej nga 27-vjeçari Endri Koka nga Durresi ka aksidentuar per vdekje 32-vjeçarin Gentian Buzo nga Kavaja, i cili ishte duke levizur me biçiklete.

Ne vendin e ngjarjes ka mberritur menjehre policia, e cila ka transportuar trupin e pajete drejt morgut te qytetit te Durresit dhe ka ndaluar drejtuesin e mjetit qe shkaktoi aksidentin. Nga hetimet e para mesohet se viktima ishte duke levizur me biçiklete ne krahun e kundert te rruges ne momentin kur eshte perplasur nga makina. Policia po heton per zbardhjen e plote te rrethanave te ketij aksidenti.

Top Channel