Një aksident me pasoje vdekjen e nje personi eshte regjistruar ne oret e
para te mengjesit ne aksin Elbasan-Librazhd. Drejtuesi i kamionit me
targa AA 701 CU ka humbur kontrollin e mjetit, duke u perplasur me
kembet e mbikalimit, prane fshatit Mirake, ku si pasoje ai vete mbeti i
plagosur rende.

Ilir Prokopi 52 vjeç me banim ne Tirane udhetonte i vetem ne momentin e aksidentit. Megjithe nderhyrjen e policise dhe te autoambulancave, ai gjeti vdekjen rruges per ne spitalin e Elbasanit.

Ngjarja ndodhi rreth ores 02:40 te mengjesit dhe paraprakisht mendohet se shkak i aksidentit mund te kete qene pergjumja e drejtuesit te mjetit. Nderkohe policia ka nisur hetimet per zbardhjen e plote te rrethanave te ketij aksidenti.

Top Channel