Itali, shemben dy ndërtesa, një vajzë shqiptare nën rrënoja

07/06/2012 00:00

Dy ndërtesa u shembën në Bari, si pasojë e shpërthimit të gazit
mëngjesin e së enjtes, ndërsa dyshohet se nën rrënoja është edhe një vajzë e vogël shqiptare.

Shpërthimi ka ndodhur në qendrën historike të Conversano-s, pranë Barit, duke sjellë edhe shembjen e dy ndërtesave.

Nën rrënoja, sipas mediave italiane, ndodhet një vajzë e vogël shqiptare dhe një familje holandeze, nëna, babai dhe djali 18 muajsh. Ndërkohë mësohet se prindërit e vajzës shqiptare nuk kanë pësuar probleme, kurse forcat zjarrfikëse kanë nxjerrë prej rrënojave dhjetëra persona të lënduar.

 

 

Top Channel